تنظیمات
اندازه فونت :
چاپ خبر
گروه : بسیج مدرس
حوزه : آخرین مطالب سایت, اسلایدر, جهاد خدمت رسانی و سازندگی, جهاد خدمت رسانی و سازندگی, خبر
شماره : 2300
تاریخ : 8 آوریل, 2017 :: 16:33
گزارش نهایی پنجمین بازارچه خیریه اسفند 95

بسم الله الرحمن الرحیم

به لطف الهی و با همیاری خیرین دانشگاه تربیت مدرس و خیرین خارج از دانشگاه و همت گروه جهادی نورالهدی، بسیج دانشجویی دانشگاه تربیت مدرس، پنجمین بازارچه خیریه نورالهدی در اسفند ماه 1395 برگزار گردید و به حمدالله مبلغ 87.710.000 ریال معادل هشت میلیون و هفتصد و هفتاد و یک هزار تومان جمع آوری گردید. با توجه به فاجعه ی سیل و باران های سنگین و آسیب دیدن روستاهای سیستان و بلوچستان، اعضای گروه جهادی نورالهدی تصمیم گرفتند تا بین اقشار ضعیف و نیازمند این مناطق به تناسب نیاز، هدایایی تهیه و توزیع گردد. این تصمیم در وهله اول مستلزم پاسخگویی به سوالات زیر بود:
  • اول: چه هدیه ای تدارک دیده شود؟
  • دوم: هدایا از کجا (کدام استان) تهیه شوند؟
  • سوم: هدایا چطور به استان پهناور سیستان و بلوچستان منتقل شوند؟
  • چهارم: روستاها و خانواده های نیازمند مد نظر گروه چگونه شناسایی شوند؟
  • پنجم: چگونه هدایا به طور عادلانه بین خانوار ها توزیع شود؟
  • اول: با توجه به بحرانی بودن شرایط سیل زدگان استان سیستان و بلوچستان و نیاز سنجی از مسئولان جهادی و مردمی منطقه و نظر به این که گروه در نظر داشت هدایا کاربردی، ماندگار و حتی الامکان یادآور ذره ای همدردی مردم با این هموطنان مصیبت زده باشد ، گروه جهادی نورالهدی تصمیم به خریداری پتو گرفت.
  • دوم: با توجه به بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر حمایت از تولیدات و کارگر داخلی تصمیم گروه بر این بود که حتما هدایا از کارخانه های پتو بافی داخلی تهیه شود.
تعدادی از کارخانه های بالقوه و منصف در اصفهان شناسایی شدند و نماینده گروه جهادی نورالهدی برای رایزنی و عقد قرارداد به این استان راهی گردید. بعد از بازدید از محصولات این چند تولید کننده، با یکی از این تولیدی ها قراردادی تنظیم کرده و تعداد 425 تخته پتو مرغوب از این شرکت خریداری گردید.
  • مرحله سوم: با پیگیری های انجام شده مشخص شد گروه جهادی محمد رسول الله (ص) استان اصفهان قصد برگزاری اردوی جهادی در ایام نوروز در استان سیستان و بلوچستان را دارد. مدیریت این گروه جهادی بعد از تشریح موضوع هدایا توسط نماینده گروه جهادی نورالهدی، با کمال میل پذیرفتند که در امر ارسال و حمل هدایا تا سیستان و بلوچستان نهایت همکاری را داشته باشند و پتو ها از محل کارخانه تا محل گرد همایی اعضای گروه جهادی محمد رسول الله (ص) منتقل شد.
تعداد 100 تخته پتو (4 گونی 25 تایی) در اتوبوس اعزامی به سیستان و بلوچستان بارگیری شد. و تعداد 325 تخته پتو (13 گونی 25 تایی) به باربری اصفهان برای ارسال به سیستان و بلوچستان منتقل گردید.
  • مرحله چهارم: با کمک مسئول گروه جهادی محمد رسول الله (ص) ارتباطی با سپاه ناحیه دلگان (مناطق سیل زده) برقرار شد و با کمک های سپاه پاسداران، پتو های اهدایی از باربری زاهدان ترخیص و به شهر دلگان حمل و در انبار سپاه منطقه تخلیه صورت گرفت و همچنین لیستی از دهستان ها و خانوارهای مستضعف و بی سرپرست تهیه گردیده و مستقیما مناطق را شناسایی کردند. اکثر خانه های این ده و روستا به علت فقر شدید با خشت و گل بنا نهاده شده اند که در اثر بارش های شدید سقف و بعضا دیواره های آنها فرو ریخته بودند.
پنجم: بعد از گفت و شنود با بزرگان روستا و لیست از قبل تهیه شده خانوارها، به تقسیم پتو ها به درب خانه ها اقدام گردید. چند روز بعد در انتهای اردوی جهادی گروه ، به رسم یاد بود در روستای محروم دیگری هم هدایا بین نیازمندان شناسایی شده توزیع گشت. بر آن شدیم بلکه لبخندی کوچک به لب های این خانواده های دلشکسته بیاوریم اما زخم این عزیزان عمیق تر از این حرف ها بود...   خداوند منان را شاکریم که باری دیگر بر این کمترین ها منت نهاده و ما را واسطه­ی کمک رسانی به وارثان زمین و  صاحبان اصلی انقلاب اسلامی قرار داده است و همچنین از تمامی عزیزانی که به هر نحوی در این امر خیرخواهانه و خداپسندانه مشارکت کردند، کمال تشکر را داریم و برایشان احسن الحال را در این سال جدید آرزومندیم. ان شاءالله در ششمین بازارچه خیریه گروه جهادی نورالهدی در مهرماه 1396 منتظر حضور گرمتان هستیم. شما نیز به این مهمانی الهی دعوتید... برای ارتباط بیشتر با گروه جهادی نورالهدی از طرق زیر اقدام فرمایید: شماره تماس 02182883786 و آدرس ایمیل jahadi.tmu@gmail.com عکس هایی از توزیع پتو در مناطق سیل زده  

© 2020 تمام حقوق این سایت برای بسیج دانشجویی دانشگاه تربیت مدرس تهران محفوظ می باشد.